بازاریابی ppc چیست؟

 

بازاریابی پرداخت به ازای کلیک (PPC) یک مدل تبلیغات آنلاین است که در آن تبلیغ‌کنندگان هر بار که بر روی یکی از آگهی‌هایشان کلیک می‌شود، مبلغی را پرداخت می‌کنند. این نوعی از بازاریابی اینترنتی است که به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهد برای قرار دادن آگهی در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) پیشنهاد بدهند. کمپین‌های PPC هدفمند و مقرون به صرفه هستند و به بازاریابان این امکان را می‌دهند که به مخاطبان هدف خود دست یابند و سرنخ و فروش ایجاد کنند. پلتفرم‌های رایج PPC عمق هدف‌گیری فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهند، به این معنی که تبلیغات را می‌توان در مقابل افرادی که به احتمال زیاد به محصول یا خدماتی که تبلیغ می‌شود علاقه‌مند هستند ارائه کرد.

 

استراتژی‌های بازاریابی ppc

 

گفتیم که بازاریابی PPC (پرداخت به ازای کلیک) شکلی از تبلیغات آنلاین است که در آن تبلیغ‌کنندگان با کلیک کردن کاربران بر روی تبلیغات آن‌ها هزینه‌هایی را به خود اختصاص می‌دهند. پیشنهاد تبلیغ کنندگان بر اساس ارزش درک شده یک کلیک در رابطه با پرس و جوی جستجو و مخاطبان هدف است. PPC برای همه انواع اهداف کمپین از جمله آگاهی از برند، تولید سرنخ و فروش استفاده می‌شود، کمپین‌های PPC را می‌توان با راه‌اندازی کمپین‌های بازاریابی مجدد، استفاده از افزونه‌های تبلیغاتی، طراحی صفحات فرود سازگار با موبایل، تلاش برای مخاطبان مشابه، تعیین بودجه‌های واقعی، ایجاد نسخه‌های تبلیغاتی درجه یک، و ارزیابی ارزش بودجه در صنعت بهینه کرد. علاوه‌بر این، متخصصان PPC باید روی مضامین کلمات کلیدی تمرکز کنند و کمپین‌های جداگانه با گزینه‌های هدف‌گیری دقیق ایجاد کنند. با پیروی از این استراتژی‌ها و بهترین شیوه‌ها برای بازاریابی PPC، کسب‌وکارها می‌توانند ROI خود را به حداکثر برسانند و کمپین‌های تبلیغاتی خود را متحول کنند.

 

ابزارهای بازاریابی ppc

 

انواع ابزارهای بازاریابی PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) برای کمک به کسب و کارها در بهینه سازی کمپین‌های تبلیغاتی و بهبود استراتژی‌های تبلیغات دیجیتالی در دسترس هستند. این ابزارها می‌توانند ویژگی‌هایی مانند پیشنهاد کلمات کلیدی، مدیریت ممیزی وب سایت، مدیریت کمپین‌های محصول و تحقیقات رقبا را ارائه دهند. ابزارهای محبوب مدیریت PPC عبارتند از: Google Ads Editor، Bing Ads، SEMRush، Adespresso، Opteo، Spyfu، SE Ranking SEO Competition Tool، WordStream PPC Advisor، Optmyzr، Swydo، Reporting Ninja، Report Garden، Disruptive Advertising و غیره با بیش از نهصد هزار تبلیغ کننده.

 

نکات بازاریابی ppc

 

همانطور که گفتیم بازاریابی PPC (پرداخت به ازای کلیک) شکلی از تبلیغات دیجیتالی است که به کسب و کارها اجازه می‌دهد مشتریان بالقوه را از طریق موتورهای جستجو و پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مورد هدف قرار دهند. برای اطمینان از موفقیت کمپین‌های PPC، داشتن درک جامع از فرآیند، برنامه‌ریزی و تحقیق دقیق بسیار مهم است. برای کمک به بهبود عملکرد کمپین‌های PPC، کارشناسان توصیه می‌کنند “کلمات کلیدی منفی” را در کمپین خود قرار دهید. از “اثر کوه یخ” برای به دست آوردن کنترل بیشتر بر کمپین خود استفاده کرده و عملکرد آن را در زمینه ابتکارات بازاریابی بزرگتر خود ردیابی کنید. با استفاده از استراتژی‌های پرداخت به ازای تبدیل، پست تاریک در تبلیغات فیس بوک، مراقب ویژگی‌ها و به‌روزرسانی‌های جدید از Google Ads باشید. با رعایت نکاتی مانند:

 

 • تمرکز بر موتور‌های جستجو برای نتایج بهتر

 

 • انتخاب مخاطبان هدف خود بر اساس تحقیقات

 

 • تعیین اهداف روشن برای کمپین و انتخاب پلتفرم‌های تبلیغاتی مناسب و خلاقانه برای حداکثر تأثیر

 

کسب و کارها می‌توانند کمپین های PPC هدفمندتر و جذاب‌تری ایجاد کنند که به آنها کمک می‌کند تا به اهداف مورد نظر خود برسند.

 

بازگشت سرمایه بازاریابی ppc

 

بازگشت سرمایه (ROI) معیاری برای سنجش سودآوری کمپین بازاریابی پرداخت به ازای کلیک (PPC) است و با کم کردن هزینه کمپین PPC از درآمد ایجاد شده توسط آن و سپس تقسیم مجدد آن عدد بر هزینه محاسبه می‌شود. به عنوان مثال، اگر فروش به 2000 پوند افزایش یابد و کمپین PPC 1000 پوند هزینه داشته باشد، ROI شما 100٪ خواهد بود. برای محاسبه دقیق PPC ROI، تمام هزینه‌های مربوط به کمپین باید در نظر گرفته شود، این امر شامل هزینه‌هایی مانند هزینه کلیک و سایر هزینه‌های مرتبط مانند طراحی صفحه فرود یا کپی‌نویسی تبلیغات می‌شود. علاوه‌بر این، ردیابی نقاط تبدیل به منظور سنجش موفقیت یک کمپین PPC بسیار مهم است. نمونه‌های رایج تبدیل‌ها می‌تواند خریدهای انجام‌شده در یک وب‌سایت تجارت الکترونیک یا ثبت‌نام برای یک خبرنامه باشد. Google تخمین می‌زند که به ازای هر 1 دلاری که برای کمپین PPC در Google Adwords خرج می‌شود، کسب‌وکارها به طور متوسط ​​​​2 دلار درآمد کسب می‌کنند، با استفاده از تجزیه و تحلیل تبلیغات دیجیتال و ردیابی ROI به طور دقیق، کسب و کار‌ها می‌توانند کمپین‌های خود را برای حداکثر سود بهینه کنند.

 

اتوماسیون بازاریابی ppc

 

اتوماسیون PPC روش ساده‌سازی یک سیستم تبلیغاتی است که با هربار کلیک کاربر بر روی تبلیغ، هزینه‌ای از تبلیغ‌کننده دریافت می‌کند. این نوع اتوماسیون به بازاریابان اجازه می‌دهد تا کمپین‌های تبلیغاتی Google خود را از طریق یادگیری ماشینی کنترل کنند، بدون اینکه ساعت‌ها زمان برای به‌روزرسانی دامنه، زمان‌بندی و هدف‌گذاری صرف کنند. ابزارهای مختلف اتوماسیون PPC عبارتند از: WordStream PPC Advisor, Optmyzr ,Google Ads Editor , Bing Ad Editor, Marin , SEMRush, Acquisio, AdNabu

اتوماسیون PPC چندین مزیت از جمله صرفه‌جویی در زمان و افزایش عملکرد کمپین را ارائه می‌دهد. همچنین به بازاریابان اجازه می‌دهد تا به راحتی تغییرات را مدیریت کنند، مانند تغییر مخاطبان هدف خود قبل از پایان چرخه تبلیغات. علاوه‌بر این، داده‌های PPC می‌توانند بینش‌هایی را ارائه دهند که به خوبی در سایر تیم‌های بازاریابی و تجاری ترجمه شود. به عنوان مثال، می‌توان از آن برای دستیابی به اهداف بازاریابی و تجاری دیگر، مانند جمع آوری سرمایه یا ارائه خدمات ارزش افزوده در PPC مانند ممیزی، عکاسی یا طراحی استفاده کرد.

 

بودجه بندی بازاریابی ppc

 

برای ایجاد یک بودجه PPC موثر، بازاریابان باید بهترین کلمات کلیدی را برای اهداف بازاریابی خود شناسایی و آن را اجرا کنند. سپس آنها باید محاسبه‌ای انجام دهند تا مشخص شود چقدر باید در هفته یا روز هزینه کنند تا به نتیجه دلخواه خود برسند. بودجه باید در سطح کمپین با در نظر گرفتن استراتژی‌های پیشنهادی مختلف مانند CPC افزایش یافته (ECPC) تخصیص داده شود. علاوه‌بر این، بازاریابان باید ردیابی و اندازه‌گیری کمپین‌های PPC را در نظر بگیرند و با راه‌اندازی یک کمپین جستجوی پولی از بودجه خود نهایت استفاده را ببرند.

 

بهترین شیوه‌های بازاریابی ppc

 

بازاریابی PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) ابزاری قدرتمند برای کسب و کارها برای دستیابی به مخاطبان هدف و ایجاد سرنخ است. برای به حداکثر رساندن اثربخشی کمپین‌های PPC، پیروی از بهترین شیوه‌ها مهم است، برخی از بهترین شیوه‌های کلیدی PPC شامل موارد زیر است:

 • بررسی و بهینه‌سازی بودجه
 • تست پلتفرم‌های جدید
 • بازدید مجدد از انواع تطابق کلمات کلیدی
 • فعال کردن ردیابی تبدیل در تنظیمات کمپین
 • بهینه‌سازی گروه‌های تبلیغاتی
 • بهینه‌سازی صفحات فرود
 • ردیابی شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI)
 • استفاده از ابزارهای اتوماسیون
 • آماده شدن برای عدم مشاهده داده‌ها با استفاده از تبلیغات جستجوی واکنشگرا
 • نگه‌داشتن ویدئو به عنوان بخش مرکزی استراتژی با وابستگی کمتر به تبلیغات گوگل
 • تنوع سبد PPC

 

پیروی از این شیوه‌ها می‌تواند به اطمینان از موفقیت کمپین‌های PPC و ایجاد سرنخ با کیفیت کمک کند.

آخرین مقالات

فهرست مطالب