برای استفاده از سایت Moz برای بهینه‌سازی وب‌سایت، ابتدا باید وب‌سایت را زیرو رو کرد تا اطمینان حاصل شود که موتورهای جستجو می‌توانند آن را بخوانند. سپس، کلمات کلیدی باید بهینه شوند تا هم جستجوگران و هم موتورهای جستجو را جذب کنند. پس از آن باید با ایجاد تغییرات فنی و بهینه‌سازی محتوا برای کلمات کلیدی، بهینه‌سازی در سایت انجام شود. این امر شامل استفاده از عناصر مرتبط با کلمه کلیدی و همچنین عناصر آگنوستیک کلمه کلیدی است. در نهایت، صفحه باید با دنبال کردن فهرستی از توصیه‌های Moz Pro و بهبود تجربه مشتری بهینه شود. سایت Moz همچنین امتیاز بهینه‌سازی صفحه را ارائه می‌دهد که میزان بهینه‌سازی هر صفحه را برای کلمه کلیدی مورد نظر خود ارزیابی می‌کند. علاوه‌بر این، سایت Moz Pro می‌تواند ایده‌هایی را از موضوعات مشابه حاصل از سایر سایت‌های با رتبه برتر که بر اساس ارتباط با کلمه کلیدی هدف مرتب شده‌اند، ایجاد کند.

 

بررسی سایت Moz

Moz Pro مجموعه‌ای جامع از ابزارهای سئو برای کسب و کارهای کوچکی است که می خواهند جستجوی ارگانیک خود را مدیریت کنند. که شامل طیف گسترده‌ای از ویژگی‌ها، از جمله نظارت بر وب سایت، بهینه‌سازی صفحه و غیره است. معیار‌های Moz Pro حتی در میان بازاریاب‌هایی که از ابزار‌های دیگر استفاده می‌کنند به یک استاندارد صنعتی تبدیل شده است. استفاده از Moz Pro برای تازه کارها آسان بوده و ابزارهای قدرتمندی را ارائه می‌دهد که برخی به صورت رایگان و به صورت محدود در دسترس هستند، به عنوان مثال کاوشگر کلمات کلیدی و اکسپلورر پیوندها  از ابزارهای عالی سایت Moz بوده همیشه در حال بهبود هستند. Moz Pro در درک پیچیدگی چشم انداز SEO و ارائه آن به شیوه‌ای قابل هضم برای مخاطبان بسیار عالی است. به طور کلی، Moz Pro یک ابزار عالی برای تیم‌هایی بوده که به دنبال ابزار بهینه‌سازی دیجیتال مارکتینگ هستند. اگر‌‌چه ممکن است سایت Moz در کل کلاس بهترین نباشد اما در ارائه داده‌های مرتبط برای پروژه‌های سئو، یافتن کلمات کلیدی، رقبا و فرصت‌هایی برای بهبود به اندازه کافی خوب است.

 

ویژگی های Moz Pro

همانطور که گفتیم Moz Pro یک مجموعه نرم‌افزار سئوی همه‌جانبه بوده که حاوی ابزارهایی است که برای بهبود دید موتور جستجو طراحی شده‌اند. ویژگی‌های کلیدی سایت Moz عبارتند از: ممیزی سایت، ردیابی رتبه، تجزیه و تحلیل بک لینک، ابزار جستجوی کلمات کلیدی، ممیزی و نظارت سئو، هشدار سئو، محتوا و رتبه بندی SEO، ساخت لینک، تحقیق کلمات کلیدی، گزارش SEO، تجزیه و تحلیل رقبا و تجسم داده‌ها.

Moz Pro همچنین ابزار Link Explorer را داراست که داده‌های مربوط به Domain Authority و Page Authority را ارائه می‌دهد. سایت Moz دارای چهار گزینه قیمت گذاری اصلی بوده که از 99 دلار در ماه برای یک طرح استاندارد تا 999 دلار در ماه برای یک طرح «Premium» متغیر است. نسخه رایگان MozBar محدود است و هم‌چنین مشترکین Moz Pro اطلاعات کاملی را در مورد معیار‌های سئوی لینک و صفحه دریافت می‌کنند.

 

 

 

ابزارهای SEO سایت Moz

Moz pro مجموعه‌ای همه‌جانبه از ابزارهای SEO است که طیف وسیعی از ویژگی‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا به آنها کمک کند وب‌سایت‌های خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنند. این ویژگی‌ها عبارتند از: تحقیق کلمات کلیدی، ساخت لینک، ممیزی سایت، بهینه‌سازی صفحه، ردیابی رتبه، گزارش‌گیری و موارد دیگر. سایت Moz همچنین دسترسی به معیارهای اختصاصی مانند سختی کلمه کلیدی، امتیاز هرزنامه و اعتبار صفحه و غیره را ارائه می‌دهد. سایت Moz طیف وسیعی از ابزارهای SEO رایگان مانند Keyword Explorer، Free Competitive Research، Link Explorer، MozBar، My Online Presence، تجزیه و تحلیل دامنه رایگان و MozCast را داراست. Moz Pro برای کمک به کاربران برای به حداکثر رساندن پتانسیل خود برای رتبه‌بندی کلمات کلیدی هدف، با ممیزی محتوای صفحات خود و توصیه به بهبود‌های خاص طراحی شده است. همچنین به کاربران کمک می‌کند پیوند‌های جدید را پیدا کنند و تأثیر پیوند‌هایی را که از قبل دارند به حداکثر برسانند.

 

 

سرچ کلمه کلیدی سایت Moz

ابزار سرچ کلمه کلیدی Moz Pro یک ابزار جستجوی کلمه کلیدی همه‌جانبه است که به کاربران کمک می‌کند کلمات کلیدی جدید را کشف کنند، حجم جستجو را به طور دقیق تخمین بزنند، رقابت را بسنجند و کلمات کلیدی را بر اساس معیار‌های مهم اولویت‌بندی کنند. به‌علاوه، این ابزار دارای تجزیه و تحلیل جامع کلمات کلیدی، پیشنهادات و غیره بوده و همچنین 95٪ تخمین‌های دقیق حجم جستجو را ارائه می‌دهد تا به کاربران کمک کند عملکرد کلمات کلیدی را بهتر پیش بینی کنند. ابزار جستجوی کلمه کلیدی سایت Moz، معیار‌های سختی و CTR ارگانیک را برای سنجش رقابت و تخمین نرخ کلیک روی SERP ارائه می‌کند. دیگر موارد ابزار سرچ Moz Pro عبارت است از:

  • شناسایی عبارات و موضوعات کلیدی ارزشمند

 

  • پیدا کردن کلمات کلیدی با حجم جستجوی کافی

 

  • پیدا کردن کلمات کلیدی که واقعاً می‌توانید برای آنها رتبه بندی کنید

 

  • یک استراتژی محتوای کامل را از تحقیقات کلمات کلیدی ایجاد کنید

 

علاوه‌بر این، سایت Moz دوره‌های آموزشی را از طریق آکادمی Moz ارائه می‌کند تا به کاربران کمک کند ابزارها را پیدا و آنها را با موفقیت تنظیم کنند.

 

تحلیل بک لینک سایت Moz

Moz Pro’s Link Explorer یک ابزار تجزیه و تحلیل بک لینک در سایت Moz است که داده‌های جامعی را در مورد پیوندهایی که به یک وب سایت یا صفحه اشاره می‌کنند ارائه می‌دهد. این بک لینک‌ها، با ارزش‌ترین صفحات، دامنه‌های پیوند دهنده و متن لنگر را اندازه‌گیری کرده تا به کاربران کمک کنند لینک‌هایی با کیفیت بالا بسازند و استراتژی جستجوی خود را بهبود بخشند. لینک اکسپلورر همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا پروفایل پیوند خود را با چهار رقیب برتر خود مقایسه کنند. علاوه‌بر این، کاربران می‌توانند تلاش‌های ایجاد پیوند خود را با فهرست‌های ردیابی پیوند دنبال کنند. بک لینک‌ها برای سئو مهم هستند، زیرا نشان دهنده «رای اعتماد» از یک سایت به سایت دیگر است. کسب بک لینک‌های فالو شده از سایت‌های معتبر، محبوب و با اعتبار بالا، مطلوب‌ترین راه برای ایجاد لینک در نظر گرفته می‌شود. تجزیه و تحلیل پیوند رقیب (همچنین به عنوان تجزیه و تحلیل شکاف پیوند شناخته می‌شود) برای شناسایی وب سایت‌ها و صفحاتی که به سایت‌های رقبا پیوند دارند، کار می‌کند تا بینشی در مورد فرصت‌های پیوند بالقوه به دست آورد. ابزار Moz Pro’s Link Intersect  سایت Moz را می‌توان برای تجزیه و تحلیل پیوند هدفمند با مقایسه چندین URL به طور همزمان و یافتن صفحات بسیار مرتبط برای پیوند‌های احتمالی استفاده کرد.

 

Moz Pro در مقابل Ahrefs

Ahrefs و Moz Pro دو تا از بهترین ابزارهای SEO در بازار هستند، Ahrefs یک جعبه ابزار جامع است که تمام ابزارهای مورد نیاز برای مدیریت سئو وب سایت‌ها و مشاغل آنلاین را فراهم می‌کند. استفاده از آن آسان بوده و نسبت به سایر ابزارها در سراسر پلتفرم کمک بیشتری می‌کند. از طرف دیگر، Moz Pro بر روی افرادی که شما را لینک کرده‌اند تمرکز می‌کند و فیلتر‌های محدودتری ارائه می‌دهد. وقتی صحبت از تجزیه و تحلیل دامنه می‌شود، ویژگی‌های Ahrefs به طور قابل توجهی بهتر از Moz Pro است. هر دو Moz و Ahrefs ابزارهای خوبی برای انجام تجزیه و تحلیل شکاف کلمات کلیدی ارائه می‌دهند، اما Ahrefs هر کلمه کلیدی را با داده‌های پشتیبانی بیشتری همراهی می‌کند و به کاربران فیلتر‌های بیشتری برای غربال کردن نتایج می‌دهد. Ahrefs دارای 489 بررسی و امتیاز 4.74/5 ستاره است در حالی که Moz Pro دارای 339 بررسی و رتبه 4.47/5 ستاره بر اساس نرم افزار مشاوره است. به طور کلی، هر دو ابزار ویژگی‌های بسیار خوبی را برای محققان کلمات کلیدی ارائه می‌دهند، اما بهتر است در ارتباط با یکدیگر استفاده شوند.

 

 

آخرین مقالات

فهرست مطالب