خدمات برندینگ

شیوه‌های برندسازی در شرکت‌ها ارتباطی به بزرگ یا کوچک بودن آن‌ها ندارد. توجه داشته باشید که برندسازی برای تمامی شرکت‌ها اعم از کوچک، متوسط و بزرگ اهمیت بسیار زیادی دارد. البته امروزه اکثر شرکت‌های بزرگ در تلاش‌اند تا به شیوه شرکت‌های کوچک عمل کنند تا بهتر بتوانند حمایت مخاطبان را به دست آورند.

برندسازی در شرکت‌های بزرگ، یک مفهوم تخصصی به حساب می‌آید که به شکل علمی با بهره‌گیری از تحقیقات بازار و به شیوه خارج به داخل صورت می‌گیرد. از این‌رو مهمترین هدف این است که ابتدا وضعیت بازار درک شود و برند به نحوی طراحی گردد که به راحتی روی بازار تاثیرات مثبتی داشته باشد.

همچنین برندسازی در شرکت‌های کوچک‌تر یک پروسه متفاوت که از داخل به خارج است را طی خواهد کرد و اغلب داشته‌ها و توانمندی‌هایی که دارد را به منظور خلق تمایز به کار می‌گیرد. تعداد زیادی از مدیران در شرکت‌های متوسط و کوچک، برندسازی را دقیقا مانند خلق تصویر شناخته شده و خوش آیند از خود می‌دانند. در‌واقع آن‌ها می‌خواهند مطابق با منافع خود شرکت‌شان شناخته شود و ارزش و اعتبار آن را به بهترین شکل درک کنند.

برندسازی در تمامی شرکت‌ها اعم از بزرگ، کوچک و متوسط، توسط تیم متخصص، مجرب و حرفه‌ای سایت ما…. انجام می‌شود که برای دریافت خدمات مربوطه می‌توانید از طریق تیم پشتیبان سایت ما مشاوره آنلاین دریافت کنید یا با شماره تلفن …. تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید

تفاوت برند و برندینگ چیست؟

بین برند و برندینگ تفاوت‌های بسیاری وجود دارد. به صورت کلی می‌توان گفت که برند یک هدف و مقصد است و برندینگ نقشه راه و سفر رسیدن به آن هدف، یعنی برند است.

برند نتیجه مجموعه‌ای از فعالیت و تلاش‌هایی است که برای برندینگ انجام می‌دهیم. در‌واقع برند محصولات ما نشان دهنده‌ی آن است که به چه اندازه در ذهن کاربران خود جای داریم و همچنین بیانگر هویت کاری ما است. به بیان دیگر برند یعنی مخاطب به چه روش ما را می‌شناسد و به یاد می‌آورد.

برندینگ به مجموعه‌ای از اقداماتی که باعث ایجاد برند خواهد شد، گفته می‌شود. این پروسه معرفی کردن شرکت و یا محصول مورد نظر در بازار، ایجاد هویت کلامی، طراحی هویت سازمانی یا هویت بصری، به وجود آوردن استراتژی برند، محتوای نوشتاری و تنظیم کردن استاندارد‌های مورد نیاز جهت ایجاد یک برند پایدار را شامل می‌شود.

زمانی که فرایند برندینگ کامل انجام شود، اکثر سازمان و شرکت‌ها دیگر مجبور نخواهند بود تا پروسه برندینگ را برای تقریبا ۱۰ تا ۲۰ سال و حتی بیشتر انجام دهند. لازم به ذکر است که در طول عمر یک بیزینس تقریبا ۵۰ ساله، برندینگ شرکت مورد نظر فقط ۲ تا ۳ بار اتفاق می‌افتد.

زمانی که یک برند در حدود ۲۰ سال قبل اعتماد و اعتبار کافی را به دست نیاورده، احتمال دارد برای بار دوم پروسه برندینگ را طی کند. در صورتی‌که شما به تازگی یک محصول و یا شرکت جدید را راه‌اندازی نموده‌اید، می‌بایست پروسه مهم برندینگ را به طور مکرر مورد استفاده قرار دهید.

برندینگ

مهمترین تفاوت‌های برند و برندینگ

برند یک هدف و مقصد است؛ برندینگ یک نقشه و راهبرد است.

برند یک سرمایه و برندینگ نوعی سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید.

برند بیرونی است، در حالی که برندینگ درونی است.

برند بین طرفداران خود ایجاد وفاداری می‌کند؛ در حالی که برندینگ برای سهامداران الهام بخش بوده و حس افتخار دارد.

خدمات برندسازی

برندسازی خدمات یا (Service branding) به فرایندی گفته می‌شود که در آن یک هویت و نام تجاری دائمی در ذهن کاربران شرکت‌ها و سازمان‌های خدماتی ایجاد می‌شود. اکثر شرکت‌های خدماتی مانند شرکت‌های بیمه و بانک در تلاش‌اند تا یک برند همیشگی را در نزد مخاطبان خود به وجود آورند.

پاراسورامان از چهره‌های برتر بازاریابی بر این باور است که یک برند خدماتی توانمند و قوی، میزان اعتماد مشتری به خرید غری عینی را تا حد قابل توجهی افزایش می‌دهد و همچنین کاری می‌کند تا مشتری بتواند خدمات لمس نشده را به آسانی درک و تصور نماید و از این راه خطر اقتصادی و اجتماعی درک شده از طرف کاربر را تا حدودی کاهش دهد. از این‌رو در قرن بیست و یک از برندسازی به عنوان بنیاد و اساس بازاریابی خدمات یاد می‌شود.

برندهای خدماتی با توجه به برند محصولات فیزیکی از دو نظر با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. اولین مورد در این است که خصوصیات خدمات با محصولات فیزیکی تفاوت‌های بسیار زیادی دارد. و دومین مورد اینکه برندهای خدماتی به واکنش، رفتار و نگرش کارکنان بسیار زیاد وابسته هستند. به دلیل آنکه کارکنان شرکت و سازمان‌ها، در زمان روبرو شدن و ارائه خدمات با کاربران رابطه مستقیم دارند، نوع واکنش آن‌ها بر تصویر شرکت تاثیر بسیار زیادی دارد.

همکاری فردی که میان ارائه دهنده نوع خدمت و مشتری صورت می‌گیرد از دو روش بر دید مشتری تاثیر می‌گذارد. اول آنکه کارکنان به چه میزان به درخواست و انتظار‌های مشتریان توجه و عمل می‌کنند و دومین مورد اینکه عکس العمل‌های عاطفی و احساسی که کارکنان در مدت زمان همکاری با مشتریان از خود بروز می‌دهند.

بیشتر بخوانید
برندینگ

توجه داشته باشید که کارکنانی که به برند متعهد هستند، از دو شیوه سبب زیاد شدن توان و نیروی یک برند خدماتی خواهند شد که عبارت است از:

سایت ما مریوینا یکی از بهترین شرکت‌هایی است که برندسازی خدمات را به صورت حرفه‌ای با تیم متخصص و مجرب انجام می‌دهد. در صورت نیاز به برندسازی خدمات کافی است با ما تماس بگیرید.

برندینگ

مهمترین تفاوت‌ برند و برندینگ

برندینگ‌ها انواع مختلفی دارند که امکان دارد با توجه به نوع مخاطب، صنعت، هزینه مالی، هدف، نوع گروه‌های بازاریابی … اعتبار و ارزش شرکت و سازمان را افزایش دهد. سایت ما از بهترین شرکت‌های طراحی برندینگ در کشور ایران به حساب می‌آید که به طراحی انواع برندینگ با تیم حرفه‌ای به صورت حضوری و غیرحضوری می‌پردازد و خدمات ارزنده‌ای را در این زمینه به کاربران خود ارائه می‌دهد.

برندینگ شخصی Personal Branding

پرسونال برندینگ از جمله برندینگ‌های معروف محسوب می‌شود که به تبلیغ شخصی می‌پردازد و به برندسازی برای یک بیزینس کامل اشاره‌ای نمی‌کند.

برندینگ محصول Product Branding

از رایج‌ترین و محبوب‌ترین برندینگ‌ها، برند محصول است. برندینگ محصول بر روی جداسازی و شناسایی یک کالا از نمونه‌های مشابه تمرکز دارد. اصلی‌ترین قسمت برندینگ محصول، طراحی‌ها و یا لوگو‌ها هستند که این امکان را برای مشتریان فراهم می‌کنند تا سریع‌تر و آسان‌تر محصول مورد نیاز خود را شناسایی کنند.

برندینگ شرکتی Corporate Branding

برندینگ شرکتی در اصل ارزش و اعتبار یک بیزینس را نشان می‌دهد که یک شرکت یا سازمان با کمک برندینگ شرکتی، خود را به سراسر جهان و کارکنان خود به بهترین شکل ممکن معرفی می‌کند. به صورت کلی می‌توان گفت که هدف برندینگ شرکتی معمولا نشان دادن تمامی ماموریت ها، شخصیت و قانون و هنجار‌های مهم شرکت به کاربران و مشتریان قبلی، فعلی و مشتریان آینده است.

برندینگ خدمات Service Branding

از سایر برندینگ‌ها می‌توان به برندینگ خدمات اشاره کرده که هدف اصلی آن شناسایی نیاز و درخواست‌های مشتریان است. توجه داشته باشید که هدف اصلی و مهم اکثر شرکت و سازمان‌هایی که برندینگ خدمات را مورد استفاده قرار داده‌اند، ارائه خدمات در سراسر دنیا به مشتریان خود است.

برندینگ مشارکتی Co-Branding

برندسازی مشترک نام دیگر برندینگ مشارکتی است. برندینگ مشارکتی از جمله تکنیک‌های برندسازی محسوب می‌شود که باعث شده شرکت‌ها به یکدیگر وصل شوند. به بیان دیگر برندسازی مشترک در‌واقع یک نوع مشارکت بازاریابی میان دو یا چند بیزینس است. لازم به ذکر است که برندینگ مشارکتی به انواع برند‌ها کمک کرده تا بر یکدیگر تاثیرات مثبت بگذارند و به احتمال زیاد باعث رشد بهتر تجارت، افزایش آگاهی از نوع برند و وارد شدن به بازار‌های جدید نیز خواهد شد.

برندینگ آنلاین Online Branding

همانطور که از نام برندینگ آنلاین مشخص است، به برندینگ اینترنتی نیز معروف شده و مورد توجه بسیاری از بیزینس‌های امروزی قرار گرفته است. برندینگ آنلاین به تمامی بیزینس‌ها کمک کرده تا بهتر و سریع‌تر بتوانند خود را به عنوان قسمتی از یک بیزینس آنلاین و اینترنتی به کاربران معرفی نمایند. این نمونه از کسب‌و‌کار‌ها اغلب وب سایت شرکت، نرم افزار‌ها و سخت افزارهای شبکه اجتماعی و مجازی، وبلاگ و دیگر راهبرد‌های محتوای آنلاین را شامل می‌شوند.

برندینگ رویدادی Event Brands

از دیگر برندینگ‌هایی که توسط سایت ما طراحی می‌شود، برندینگ رویدادی است. به فرایندی که از طریق آن ما به عنوان یک گروه برگزار کننده یک اتفاق یک هدف و برنامه را تنظیم، مدیریت و اجرا می‌کنیم تا از این طریق یک برند، محصول یا خدمات را به مشتریان و دیگر افراد معرفی و شناسایی کنیم.

برندینگ بدون برند No-Brand Branding

از دیگر برندینگ‌های که به صورت گسترده طراحی می‌شود، برندینگ بدون برند است که اغلب با نام برندینگ مینیمالیستی نیز معروف است. در‌واقع این برند‌ها، یک نوع روش ویژه و مینیمالیست به حساب می‌آیند که اغلب برای محصولات بسیار ساده مورد استفاده قرار می‌گیرند و از ویژگی‌های آن می‌توان به طراحی تقریبا ثابت اشاره کرد. در این شیوه نهایت سادگی مهمترین اصل در برندینگ است.

مشاوره برندینگ و برندسازی

مشاوره برندینگ برترین روش و البته راه حل‌هایی که به راحتی می‌توان به عنوان نوعی استراتژی برندسازی را مورد استفاده قرار داد، به ما معرفی می‌نماید. علاوه‌بر این این قابلیت را دارد که به ما نشان دهد با انتخاب کردن یک نوع برند به منظور معروف شدن در میان مشتریان و کاربران در بازارهای سراسر دنیا که سرشار از برند‌های متنوع است، به آسانی می‌توان یک رقابت صحیح و هدفمند را جهت دستیابی به یک جایگاه برتر برنامه‌ریزی نمود.

فردی که به عنوان مشاور برندینگ و برندسازی به افراد مشاوره‌هایی ارائه می‌دهد، با در نظر گرفتن قابلیت‌های خود این امکان را دارد که برندینگ را به مرحله نمایش و اجرا و موفق شدن در مراحل نهایی جمع آوری نماید. در مریوینا بهترین مشاورهای برندینگ و برندسازی فعالیت دارند که به صورت حرفه‌ای و با تجربه به شما عزیزان مشاوره‌های تخصصی ارائه می‌دهند.

طراحی استراتژی برندینگ

به یک برنامه طولانی مدت به منظور رسیدن به مجموعه‌ای هدف‌های بلند مدت که در نتیجه باعث معرفی و انتخاب برند مورد نظر از طرف مصرف کنندگان می‌شود، استراتژی برندینگ می‌گویند. در صورتی‌که استراتژی‌های برندینگ به بهترین شکل انجام شوند، به بیزینس شما ارزش و اعتبار خاصی می‌دهند و در نهایت باعث شده تا کسب و کار شما به عنوان یک نام تجاری همیشگی شناخته شود. بدین معنی که ارزش، اعتبار و معنای برند ما از نظر مصرف کنندگان از یک نام بیشتر است.

به صورت کلی می‌توان گفت که برندینگ در اصل به معنی به وجود آوردن یک نام تجاری یا هویت برای بیزینس خود است و استراتژی برندینگ به مجموعه‌ای از کار‌ها گفته می‌شود که به منظور شناختن و معرفی این نام تجاری به مخاطبان و مبدل کردن آن‌ها به مشتریان همیشگی و وفادار صورت می‌گیرد.

طراحی استراتژی برندینگ عناصر بسیاری دارد که از مهمترین آن‌ها می‌توان به هدف برند، ارزش برند، شناسایی مخاطبان هدف، تحلیل بازار، شخصیت برند، تگ لاین برند و… اشاره کرد. سایت ما به عنوان یک تیم متخصص و مجرب انواع اصول استراتژی برندینگ را طراحی می‌کند.

تدوین سند استراتژیک برند

هنگامی که یک برند محصولات خود را بدون هیچ گونه استراتژی برند به بازار عرضه نماید، همانند این است که یک ناشر، کتابی را بدون جلد به بازار عرضه کند و انتظار فروش فوق العاده آن را نیز داشته باشد. در صورتی‌که یک شرکت یا سازمان علتی برای عرضه خدمات یا خرید محصولات خود به مشتریان ارائه ندهند و بین محصولات خود یا سایر رقیبان تمایزی قائل نشوند، آن‌ها بدون هیچ نوع توجهی و به آسانی از کنار محصولات رد خواهند شد و به دنبال یک محصول جدید می‌روند. از این رو استراتژی برند و تدوین استراتژی برندینگ از جمله کارهای ضروری و مهم در برندینگ به حساب می‌آید.

سایت ما انواع خدمات تدوین سند استراتژیک برند را انجام می‌دهد که مهمترین خدمات آن عبارت است از:

تدوین موقعیت مطلوب و مناسب برند

تحلیل و بررسی شرایط فعلی برند

تدوین استراتژیک‌های اصولی و زیر ساخت برند

ارائه مشاوره تخصصی

ایجاد شخصیت‌سازی برند

هویت‌سازی برند

هویت برند

به مجموعه‌ای از اجزای برند، هویت برند می‌گویند. در‌واقع این اجزا انواع دستورالعمل‌ها، ارزش‌های برند، هنجار‌ها و باید و نباید‌ها، روش‌های همکاری و تعامل برند، خصوصیات برند، اجزای استراتژیک برند و… را شامل می‌شوند. از مهمترین و تاثیرگذارترین اجزای هویت برند می‌توان به جایگاه‌یابی برند، وعده و هدف برند و شخصیت برند اشاره کرد.

به زبان ساده‌تر می‌توان گفت که معنا بخشیدن به انواع عنصر‌های به هم ناپیوسته یک برند را هویت برند می‌گویند. یک برند بدون هویت دقیقا مانند یک انسان بی‌هویت است که نه گذشته و آینده‌ای دارد. شخصیتی به نام کلر معتقد است که رسیدن به هویت برند، شما را به برجستگی در ذهن مخاطب و کاربر می‌رساند.

بدون شک منظور اصلی کلر از این جمله، رسیدن به هویت برند با ارزش و متمایز است. تدوین سند هویت برند امری ضروری و لازم است که مهمترین این ضرورت‌ها عبارت است از:

تدوین سند استراتژیک برند

مهمترین و اصلی‌ترین قدم رسیدن به موفقیت و رشد هر برند، طراحی هویت بصری است. اگر طراحی هویت بصری برند به صورت دقیق و استاندارد و با رعایت اصول انجام شود، باعث شده تا یک شخصیت قوی و مورد اعتماد از بیزینس به مخاطبان نشان داده شود. شخصیتی که ماندگاری، محبوبیت و توسعه برند را به همراه دارد. از سوی دیگر، طراحی هویت بصری مهمترین اصل برای شروع هر برند یا بیزینسی است.

هویت بصری برند مزیت‌های فراوانی دارد که مهمترین آن متفاوت و متمایز دیده شدن با سایر رقبا است. همچنین هویت بصری یک ساختار منسجم و یکپارچه برای صورت کلی کسب و کار به وجود می‌آورد. طراحی این قسمت باید به شکلی انجام شود که تمامی اجزای مجموعه به صورت ویژه و خاص به نظر آید.

اصلی‌ترین قسمت هویت‌سازی برند‌ها، ایده‌پردازی و طراحی گرافیک است که به هر اندازه با خلاقیت بیشتر و اصولی‌تر انجام شود، سبب متمایز شدن برند با دیگر رقیبان می‌شود و همچنین بر روی مخاطبان هدف تاثیر قابل توجهی دارد.

سایت ما…. . موفق شده به کمک تجربه، تخصص و خلاقیت ویژه تیم خود، تمامی سفارشهای طراحی هویت بصری برند را به صورت حرفه‌ای انجام دهد و رضایت مشتریان خود را به دست آورد. در صورتی‌که شما قصد دارید از خدمات ما برای کسب و کار خود جهت طراحی هویت بصری برند استفاده کنید، فقط کافی است با شماره …. تماس بگیرید.

خدمات مریوینا
آخرین مقالات