خدمات سئو

امروزه کسب و کارها به دلیل رقابت زیاد در فضای دیجیتال نیاز به بیشتر دیده شدن دارند. عموم افراد در موتور جستجوهایی از قبیل گوگل به دنبال محصولات یا خدمات مورد نیازشان می گردند؛ از این رو سئوی مناسب، کلید شما برای رسیدن به بازدید بیشتراست. به زبان ساده سئو (SEO) یعنی ایجاد تغییرات در یک وب سایت برای بهبود رتبه آن در صفحات نتایج موتورهای جستجو. هدف سئو افزایش بازدید از وب سایت از طریق رتبه بندی بالاتر در موتورهای جستجو است.

 

سئو چیست

امروزه کسب و کارها به دلیل رقابت زیاد در فضای دیجیتال نیاز به بیشتر دیده شدن دارند. عموم افراد در موتور جستجوهایی از قبیل گوگل به دنبال محصولات یا خدمات مورد نیازشان می گردند؛ از این رو سئوی مناسب، کلید شما برای رسیدن به بازدید بیشتراست. به زبان ساده سئو (SEO) یعنی ایجاد تغییرات در یک وب سایت برای بهبود رتبه آن در صفحات نتایج موتورهای جستجو. هدف سئو افزایش بازدید از وب سایت از طریق رتبه بندی بالاتر در موتورهای جستجو است.

 

معرفی انواع سئو

سئو داخلی

سئو داخلی به تکنیک های بهینه سازی اشاره دارد که مستقیماً در صفحات و محتوای وب سایت اعمال می شود و عوامل آن کاملا تحت کنترل شخص یا شرکت است. این شامل بهینه سازی عناصری مانند محتوای وب سایت، تصاویر، سرفصل ها، توضیحات متا و موارد دیگر است.

سئو خارجی

سئو خارجی به تکنیک های بهینه سازی اشاره دارد که در خارج از وب سایت اعمال می شود و گاها از کنترل شخص یا شرکت خارج هستند. این شامل بک لینک، بسوشال سیگنال های رسانه های اجتماعی و سایر تاکتیک هایی است که می تواند به بهبود رتبه بندی وب سایت در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) کمک کند.

سئو تکنیکال

سئو فنی یا تکنیکال به جنبه های فنی بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو اشاره دارد. این شامل بهینه سازی ساختار، کدنویسی و زیرساخت وب سایت برای سازگاری بیشتر با موتورهای جستجو و بهبود رتبه آن در نتایج جستجو است. سئو فنی طیف گسترده ای از زمینه ها را از جمله معماری وب سایت، ساختار url، سرعت سایت، ایندکسینگ و کراولینگ و ریدایرکت ها را پوشش می دهد

سئو محلی

سئوی محلی به بهینه سازی یک وب سایت برای رتبه بالاتر در صفحات نتایج موتورهای جستجوی محلی (SERP) برای یک منطقه جغرافیایی خاص اشاره دارد. هدف سئوی محلی افزایش دیده شدن یک کسب و کار محلی در نتایج جستجو زمانی است که افراد به دنبال محصولات یا خدمات در یک مکان خاص هستند.

لیست خدمات سئو و بهینه سازی سایت در مریوینا

مشاوره سئو و بهینه سازی سایت

هدف از مشاوره سئو، کمک به یک وب سایت برای دستیابی به رتبه های بالاتر در نتایج جستجو، جذب ترافیک ارگانیک بیشتر و بهبود عملکرد و بازدید آن است. تیم سئوی مریوینا همواره برا آن است تا به وب سایت شما برای رسیدن به پتانسیل کامل خود و دستیابی به رتبه های بالاتر در نتایج جستجو و در نتیجه افزایش ترافیک، سرنخ و فروش کمک کند.

تحقیق کلمات کلیدی (کیورد ریسرچ)

بهینه سازی صفحات (تگ های عنوان، توضیحات متا، تگ های هدر، بهینه سازی محتوا)

بهینه سازی فنی (سرعت سایت، قابلیت ریسپانسیو موبایل، ایندکس صفحات)

لینک سازی (داخلی و خارجی)

ردیابی و تجزیه و تحلیل (با استفاده از ابزارهایی مانند Google Analytics)

بهینه سازی مستمر و سازگاری با تغییرات در الگوریتم های گوگل

مراحل انجام سئو در مریوینا

پروسه انجام سئو دارای اهمیت بسیار زیادی است؛ زیرا اگر مراحل آن به درستی انجام نشود ممکن است علی رغم هزینه صرف شده به نتیجه مورد نظر دست پیدا نکنیم. مراحل انجام سئو در تیم مریوینا به شرح زیر است:

چرا سئو و بهینه سازی سایت مهمه؟

سئو مهم است؛ زیرا به بهبود رتبه یک وب سایت در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) کمک می کند، که می تواند منجر به افزایش ترافیک و دیده شدن بیشتر برای وب سایت شود. علاوه بر این، سئو همچنین می‌تواند به بهبود تجربه کاربری یک وب‌سایت با سهولت یافتن اطلاعات مورد نظر کاربران کمک کند. با کاربرپسندتر کردن وب‌سایت، احتمال ماندن کاربران در سایت و تعامل با آن بیشتر می‌شود که می‌تواند منجر به افزایش تبدیل و فروش شود.

کیفیت محتوا

کیفیت، ارتباط و منحصر به فرد بودن محتوای یک وب سایت می تواند بر رتبه آن در نتایج جستجو تأثیر بگذارد.

کلمات کلیدی

استفاده از کلمات کلیدی مرتبط و هدفمند می تواند به وب سایت کمک کند تا در نتایج جستجو برای آن کلمات کلیدی رتبه بالاتری داشته باشد.

بهینه سازی on-page

بهینه‌سازی عناصر مختلف سایت، مانند تایتل تگ ها، توضیحات متا و تگ‌های هدر، می‌تواند بر رتبه‌بندی وب‌سایت در نتایج جستجو تأثیر بگذارد.

سیگنال های اجتماعی

تعامل با محتوای یک وب سایت در رسانه های اجتماعی مانند توئیتر، لینکدین و اینستاگرام می تواند بر رتبه آن در نتایج جستجو تأثیر بگذارد.

تجربه کاربری (ux)

تجربه کاربری یک وب سایت، از جمله سرعت بارگذاری آن، ریسپانسیو بودن و سهولت المان ها، می تواند بر رتبه آن در نتایج جستجو تأثیر بگذارد

بهینه‌سازی off-page

کیفیت و کمیت لینک‌های خارجی که به یک وب‌سایت اشاره می‌کنند می‌تواند بر رتبه آن تأثیر بگذارد، زیرا موتورهای جستجو این لینک ها را به عنوان یک رأی اعتماد به محتوای وب‌سایت می‌بینند. تجربه کاربری (ux): تجربه کاربری یک وب سایت، از جمله سرعت بارگذاری آن، ریسپانسیو بودن و سهولت المان ها، می تواند بر رتبه آن در نتایج جستجو تأثیر بگذارد.

عوامل موثر در رتبه سایت

رتبه بندی یک وب سایت در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) تحت تأثیر عوامل متعددی قرار می گیرد، از جمله:

رفتار کاربر می تواند تاثیر بسزایی بر سئوی وب سایت داشته باشد. نحوه تعامل کاربران با یک وب سایت می تواند سیگنال های مهمی را در مورد کیفیت و ارتباط محتوای وب سایت به موتورهای جستجو ارائه دهد. برخی از راه هایی که رفتار کاربر می تواند بر سئو سایت تاثیر بگذارد عبارتند از:

نرخ پرش

نرخ پرش بالا یا درصد کاربرانی که یک وب سایت را تنها پس از بازدید از یک صفحه ترک می کنند، می تواند نشان دهد که محتوای وب سایت برای کاربران مرتبط یا مفید نیست. این می تواند بر رتبه وب سایت در نتایج جستجو تأثیر منفی بگذارد.

نرخ کلیک (CTR)

CTR یک وب سایت یا تعداد کلیک هایی که دریافت می کند تقسیم بر تعداد نمایش ها می تواند نشان دهنده ارتباط و کیفیت محتوای وب سایت باشد. CTR بالا می تواند بر رتبه وب سایت در نتایج جستجو تأثیر مثبت بگذارد.

تعامل کاربر

تعامل کاربر مانند لایک‌، کامنت و اشتراک‌گذاری‌های اجتماعی می‌تواند به موتورهای جستجو نشان دهد که محتوای وب‌سایت ارزشمند و مرتبط با کاربران است و تاثیر مثبتی بر رتبه وب سایت در نتایج جستجو دارد.

زمان ماندگاری

مقدار زمانی که کاربران در یک وب سایت می گذرانند می تواند عاملی در تعیین ارتباط و کیفیت آن باشد. مدت زمان ماندگاری طولانی می تواند نشان دهد که کاربران محتوای وب سایت را ارزشمند می دانند، که می تواند تأثیر مثبتی بر رتبه وب سایت در نتایج جستجو داشته باشد.

خدمات مریوینا
آخرین مقالات